Workshopy

Nabízím semináře, přednášky a workshopy se zaměřením na využití digitálních technologií ve výtvarné a hudební výchově pro děti, pedagogy i rodiče. Mohou se konat jak online, tak osobně, např. u vás ve třídě. k tomu se věnuji ještě dalším několika aplikacím, které mi pomáhají ve výuce nebo v mém osobním životě.

Co je důležité: Všechny moje programy jsou flexibilní. Můžeme se vždy domluvit na jeho délce, preferovaném obsahu a zaměření buď více hudebkové nebo výtvarné. Volím tuto cestu prezentace na tomto webu, protože kdybych měla vypsat všechny možné kombinace, byl by tu strašně dlouhý seznam :D A v praxi se tak s lidmi stejně vždycky domlouvám. Klidně mi zavolejte, napiště, ráda se s vámi dohodnu na tom, co by se vám líbilo a nejvíce hodilo. 

Nicméně nyní mám doma malé miminko, a tak jsem akce mimo online omezila.

Pro pedagogy a rodiče

Jak nás technologie učí vidět a slyšet svět barevněji

Tento workshop je tak trochu zážitkový a současně možná způsobí, že se na svůj mobil budete dívat trochu jinak. A vlastně na celý svět se budete dívat jinak! Ukážeme si totiž, jak technologie mohou pomáhat v lidském procesu bádání, žasnutí a tvoření. A jak se tyhle tři věci vlastně vzájemně propojují. Získáte mnoho inspirace a užijete si spoustu zábavy, která je sice určena pro děti, ale dospěláky baví vždycky stejně :D Dozvíte se třeba:

Na program vám postačí váš vlastní mobilní telefon.

Digitální nástroje v hudebce

Zařadit digitální technologie do hudebky může být docela výzva. Ale možná, že právě digitální nástroje nám mohou pomoci hudebku udělat svěží, zajímavější a například i zapojit ty žáky, kteří by nikdy nezpívali před třídou a v životě v ruce nedrželi hudební nástroj! Na semináři se budeme věnovat těmto tématům: 

Program může být přizpůsoben technickému vybavení vaší školy (iPady, počítače nebo nic moc) i pokročilosti účástníků. 


Digitální nástroje ve výtvarce

Různých kreslítek a grafických editorů existuje nepřeberné množství. Jaké vybrat? Jak začít, když s tím sami nemáte žádné zkušenosti? Jaké úkoly žákům zadávat, aby výuka měla smysl? Jak pracovat s fotografiemi a videem? Právě tomu se budeme věnovat v rámci tohoto programu. Projdeme:

Program může být přizpůsoben technickému vybavení vaší školy (iPady, počítače nebo nic moc) i pokročilosti účástníků. 

Jak na AI v uměleckých předmětech

Aktivity s AI v hudebce

Aktivity s AI ve výtvarce

Může být ve formě i pro děti i dospělé

Intuitivní tvorba hudby z vlastních zvuků v Koala Sampleru

doplním ASAP


Tvoř videa s tím, co ti přijde pod ruku

doplním ASAP


Jak si zdarma a snadno vytvořit web v Google sites

doplním ASAP


OrgPad - varianty

doplním ASAP


Pro děti

Zvukotvoři

doplním ASAP


Světlotvoři

doplním ASAP


Neviditelný svět zvuku a světla

doplním ASAP


Jak se počítač učí kreslit (AI)

doplním ASAP


Jak vytvářet hudbu spolu s počítačem (AI)

doplním ASAP